Virtuālās realitātes un sensoru iekārtas
Virtuālās realitātes un sensorās iekārtas nodrošina precīzu kustību analīzi un personalizētus treniņus, palīdzot ātrāk un efektīvāk atgūt spēju kustēties.
Virtuālās realitātes un sensorās iekārtas rehabilitācijai un treniņiem
Virtuālās realitātes un sensorās tehnoloģijas būtiski uzlabo rehabilitācijas un treniņu procesu, nodrošinot precīzākas un efektīvākas metodes kustību atjaunošanai un uzlabošanai. Modernās sistēmas, piemēram, GRAIL (Gait Real-time Analysis Interactive Lab), sniedz reāllaika biomehānisko analīzi un personalizētus treniņus, kas pielāgoti katra pacienta vajadzībām. Balansa treniņu sistēmas palīdz uzlabot posturālo stabilitāti, svara pārnešanu un ķermeņa koordināciju, savukārt gaitas un soļu treniņi ļauj pacientiem droši praktizēt staigāšanu dažādos apstākļos, pielāgojot soļa garumu, platumu un ātrumu.
Papildus kustību atjaunošanai šīs tehnoloģijas piedāvā “Dual Task” treniņus, kas apvieno fiziskās aktivitātes ar kognitīvajiem uzdevumiem. Piemēram, Zebris sistēma ļauj analizēt kustību trajektorijas un līdzsvara izmaiņas, palīdzot pacientam attīstīt koordināciju un smadzeņu-plaukstu savstarpējo saikni. Savukārt Dessintey IVS iekārtas veicina neiroplastiskuma attīstību, būtiski paātrinot rehabilitācijas procesu.
Bieži vien ikdienas darbā nelielus uzlabojumus var būt grūti pamanīt, taču sensorās iekārtas sniedz precīzus datus par pacienta progresu, ļaujot individuāli pielāgot terapiju. Piemēram, Armeo Senso sistēma nodrošina detalizētu pacienta kustību analīzi, automātiski dokumentējot goniometrijas rādītājus un palīdzot novērtēt rehabilitācijas efektivitāti. Virtuālā vide padara rehabilitāciju ne tikai efektīvāku, bet arī motivējošāku, palīdzot pacientiem sasniegt labākus rezultātus īsākā laikā.
Uzziniet vairāk

Nils Jugāns
