Senioriem

Līdz ar mazāk aktīvu dzīvesveidu, kļūst grūtāk funkcionēt, padarot grūtāku ikdienas aktivitāšu patstāvīgu veikšanu. Universāls treniņš var palīdzēt novērst novecošanos un uzlabot fizisko kondīciju, tādā veidā samazinot neērtības, kas rodas novecošanās rezultātā.

Labi izstrādāti treniņi un treniņu vide pozitīvi ietekmē cilvēku sociālās funkcijas un psiholoģisko stāvokli.

Aktivitātes

Atkarībā no veselības stāvokļa, vecāka gadagājuma cilvēkus var iesaistīt aktivitātēs un treniņos dažādos veidos. Tāpat kā citu rehabilitācijas un profilaktisko darbību gadījumā, jāpatur prātā pareizs un pietiekams grūtības līmenis. Izvēloties inventāru un trenažierus, ir svarīgi atcerēties dažādus ierobežojumus un dot iespēju visiem iesaistīties aktivitātēs. Tāpēc laba ideja ir programmā iekļaut gan sporta zāles aprīkojumu, gan motorizēto velocitātes trenažierus. Vibrācijas treniņš var viegli stimulēt muskuļu darbību, un ir arī pierādīts, ka tas ir efektīvs osteoporozes profilaksē.

Līdzsvars un balanss

Līdzsvara un koordinācijas traucējumi neļauj ķermenim pilnvērtīgi funkcionēt un reaģēt uz ārējiem traucējumiem. Līdzsvara un koordinācijas vingrinājumi var uzlabot fizisko stāvokli un dzīves kvalitāti. Līdzsvara vingrinājumi ar dažādiem maziem instrumentiem ir viegli un tiem nepieciešamais aprīkojums nav dārgs. Tāpat iespējams izstrādāt vingrinājumu plānu, tajā svarīgi ir ievērot drošību, izvērtēt katra cilvēka spējas un ņemt vērā atsauces par vingrinājumiem, tajā skaitā par darbu ar interaktīvu aprīkojumu, piemēram, Balo vai Coro dinamiskajiem stendiem.

Uzziniet vairāk

    Sazinieties ar mums