Kustību laboratorijas

Modernā kustību laboratorijā cilvēka kustību un to ietekmējošos faktorus var izmērīt un izpētīt ļoti plaši. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas vairāk integrēt visu mērīšanas aprīkojumu, virtuālo pasauli un kustīgo platformu / skrejceliņu. Tas padara datu apstrādi daudz vieglāku un ātrāku.

Staigāšana parasti tiek pētīta, cilvēkam staigājot pa grīdu virs elektriskām plātnēm, kuras uzrauga notiekošo ar kustību noteikšanas sistēmām. Tomēr ierobežotais kopējo analīžu skaits (1–3) ir izrādījies praktisks izaicinājums. Vēl viens izaicinājums ir testa subjektu koncentrēšanās uz elektrības plāksnes darbību. Tāpēc mūsdienās popularitāti gūst integrētās skrejceliņu sistēmas, kur dienas laikā daudz ātrāk var veikt vairākus testus un analīzes. Turklāt, ja nepieciešams, testa situāciju var noteikt tā, lai subjekts nezina, kad dati tiks ierakstīti.

Savienojot virtuālo pasauli ar speciālu skrejceliņu un kustību atpazīšanas sistēmu, tiek radītas jaunas iespējas neiroloģisko rehabilitāciju veicējiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un sportistiem. Virtuālās pasaules pielietojumam kustību laboratorijās ir liels potenciāls, šajā jomā ir novērojams liels progress, var droši apgalvot, ka funkciju klāsts šim aprīkojumam tikai augs.

 

Custo med
Cortex
Ergoline
h/p/cosmos
Seca

 

UZZINIET VAIRĀK

Martins Etkins

Medicīnas un Rehabilitacijas projektu vadītājs
+371 29606057

Viesturs Lejins

Uzņēmuma vadītājs
+371 29525700

    Sazinieties ar mums